Ben je binnenkort in de buurt van de Tarwelaan? Sta dan even stil op nummer 56a bij Galerie T56. In de etalage zie je vanaf zondag 15 december de installatie ‘Mijn Mantel Mijn Geliefde’ van Luk Sponselee.
Het is een ode en eerbetoon aan alle moeders overal ter wereld, die hun kind, partner, geliefde verloren zijn aan de verschrikkingen van oorlog en geweld.
“Wat heeft een mens aan een comfortabel warm kleding stuk, als een deel van je ziel en een geliefde verloren is gegaan, zonder dat je daar zelf voor hebt gekozen? Lege hangende mantels representeren voor mij een verlies van wat je dierbaar is geweest. En dan denk ik altijd het eerst aan onze moeders, die hun vrucht hebben verloren”, aldus de kunstenaar.
De installatie is tot en met 5 januari te bezichtigen.